Księga Wdzięczności

“Czego chcesz od nas Panie za Twe hojne dary?”

Twórz z nami ogólnopolską
parafialną Księgę Wdzięczności!

Sierpień i wrzesień to miesiące, w których wyrażamy wdzięczność Bogu za dar przyrody, plony ziemi, pożywienie i bezpieczną pracę rolników. W tym roku zapraszamy wspólnoty parafialne do wyrażenia wdzięczności Bogu poprzez przypomnienie i kultywowanie pięknej tradycji modlitwy przy posiłkach oraz współtworzenie ogólnopolskiej Księgi Wdzięczności. Zachęcamy osoby indywidualne oraz parafie do dołączania!

Jak powstaje Księga Wdzięczności?
Odbierz materiały

Każda parafia, która chce dołączyć, otrzyma pocztą karty modlitewne z tekstami modlitw przed i po posiłku oraz z miejscem na wpisanie indywidualnej wdzięczności Bogu. Można dziękować za urodzajny rok, obfite plony, dobry posiłek, zdrowie i siły do pracy, ładną pogodę – co tylko serce podpowie!

Zachęcamy, by rozdać karty wiernym przed lub po Mszach św. dożynkowych
i zaprosić każdego do nazwania i zapisania spraw/y, dzięki którym/ej czuje wdzięczność.

Karty wypełnione przez parafian będą inspiracją do utworzenia parafialnej, jak również ogólnopolskiej Księgi Wdzięczności, która zostanie opublikowana w formie galerii.

Aby otrzymać pakiet materiałów – plakat akcji oraz karty modlitewne, wystarczy zgłosić się mailowo: lsm.polska@livelaudatosi.org, podając dane do wysyłki.

Ogólnopolska Księga Wdzięczności

Dziękujemy! Twoje dane zostały przesłane.

Prześlij zdjęcie wypełnionej karty modlitewnej lub zdjęcie z Mszy św. dożynkowej
i twórz z parafiami w całej Polsce Księgę Wdzięczności.

Zdjęcie

Materiały do pobrania

Materiały można wydrukować również we własnym zakresie

Informacje o programie Zielone Parafie

Zielone Parafie to inicjatywa polskiego zespołu Światowego Ruchu Katolików na rzecz środowiska. Program łączy ponad 100 wspólnot i jest objęty patronatem Konferencji Episkopatu Polski.

Dołącz do zielonych parafii

“Ta chwila błogosławieństwa, choć bardzo krótka, przypomina nam o naszej zależności od Boga, umacnia nasze poczucie wdzięczności za dary stworzenia, wyrażając uznanie dla tych, którzy swoją pracą zapewniają te dobra, oraz ugruntowuje solidarność z najbardziej potrzebującymi.”

Papież Franciszek, Laudato si